Zahájení školního roku 2023/2024

19.9.2023
Petra Loudová
Komentáře nejsou povoleny

Zveme vás do Umělecké školy na nezapomenutelný školní rok 2023/2024!

 

Vážení čtenáři, rodiče a milí žáci,

s radostí bychom vás informovali o nových plánech a událostech, které nás čekají v Umělecké škole pro letošní školní rok. Doufáme, že jste si užili krásné prázdniny a teď se těšíte na nové výzvy a zážitky, které jsme pro vás připravili.

Modernizace prostředí

Během léta jsme nezaháleli. Vyklidili jsme půdní a sklepní prostory. Naprostou většinu materiálu jsme zrecyklovali, darovali a nebo ji budeme využívat ve výtvarném oboru k vytváření uměleckých prací. Kromě toho jsme investovali do nových podlah v několika klíčových prostorech naší školy. Tyto nové podlahy najdete v čekárně, keramické dílně, učebně bicích nástrojů a ve sborovně. Tím jsme vytvořili prostředí, které je nejen pohodlné, ale také estetičtější.

Rozšíření hudebních možností

Jsme nadšeni velkým zájmem o naše hudební oddělení. Nejvíce přihlášek jsme obdrželi do klavírního a klávesového oddělení.. Nedávno jsme provedli významný krok vpřed, když jsme zakoupili nové elektrické klávesy a stage piano. Tyto moderní nástroje nejenže přidají nový rozměr našemu výukovému procesu, ale také umožní našim žákům vystupovat na koncertech i mimo prostředí umělecké školy.

Nicméně, nesoustředili jsme se pouze na klávesové nástroje. Stále pečlivě rozvíjíme a podporujeme všechny hudební nástroje a obory, které nabízíme. Naším hlavním cílem je poskytnout žákům možnost objevit a rozvinout svůj hudební talent a vášeň, a to ve všech odvětvích hudby, které je zajímají.

Hudební soustředění

Pro naše žáky jsme připravili několik zajímavých soustředění, kde budou moci zdokonalovat své dovednosti, poznávat nové lidi a zažívat spoustu zábavy.

Music Camp v Rybníku u Domažlic

Naše první soustředění se nazývá Music Camp a uskuteční se v Rybníku u Domažlic na konci října. Toto soustředění je určeno pro žáky hrající na bicí, klavír, klávesy, akustickou a elektrickou kytaru a basu. Naše žáky zde čeká i překvapení ohledně spolupráce s významnými západočeskými muzikanty, kteří nás na soustředění navštíví jako hosté.

Soustředění ve spolupráci se Staňkovskou ZUŠ

Další soustředění bude probíhat ve spolupráci se Staňkovskou Základní uměleckou školou a bude zaměřeno na smyčcové nástroje. Toto soustředění se bude konat přímo ve Staňkově, kde se naši žáci budou učit od zkušených lektorů a budou společně hrát v orchestru. Máme dokonce v plánu pozvat žáky ze Staňkovské ZUŠ k nám do Holýšova a uspořádat pro ně soustředění v Holýšově.

Soustředění pěveckého sboru a LDO

Po novém roce se zaměříme na hudební osobnost Karla Kryla, který byl nejen skvělým písničkářem, ale i bojovníkem za svobodu a demokracii. Toto soustředění bude pro žáky pěveckého sboru a dramatického oboru a proběhne na zámku Trhanov. Během něj se žáci budou učit jeho písničky, recitovat jeho básně a připravovat program na poctu Karlu Krylovi. Tuto hudební oslavu plánujeme na přelomu března a dubna.

Mezinárodní spolupráce

V dubnu 2024 nás čeká mezinárodní spolupráce s německou školou v Kümmesbrucku, se kterou máme dlouholeté přátelské vztahy. Soustředění v Kümmesbrucku bude probíhat od 15. do 18. dubna 2024. Během tohoto mezinárodního setkání budou naši žáci spolupracovat s německými studenty, učit se v cizím jazyce a společně připraví velký koncert. Koncert se uskuteční večer 17. dubna v Německu.

Výtvarné umění

Žáky výtvarného oddělení čekají různé zajímavé aktivity, včetně účasti na soutěžích pořádaných ZUŠkami a výstav svých prací, které budou prezentovat veřejnosti.

Doufáme, že se vám naše plány líbí a že se na ně těšíte stejně jako my. Chceme, aby naše škola byla místem, kde se žáci budou cítit dobře, kde se budou učit nové věci, rozvíjet své schopnosti a navazovat nová přátelství.

Přejeme vám krásný začátek školního roku a těšíme se na setkání s vámi.

S pozdravem,

Váš kolektiv ZUŠ Holýšov

 

IMG_3558 IMG_3559 IMG_3560 IMG_3562 IMG_3564